Диференціальні автомати

Фільтр  
Строк комплектації  
3D-модель  
Тип струму витоку  
Крива відключення  
Вимикаючий струм  
Струм витоку  
Номінальний струм  
Бренд  
Ціна  

Товарів 1-24 з 51

Популярні Дешеві Дорогі
Сторінка

Призначення

Диференціальні автомати розроблялися з метою комплексного захисту від небезпечних напруг:

  • людини, що випадково торкнулася оголеного дроту або інших струмоведучих елементів різних електричних приладів;
  • електрообладнання та побутових приладів від перевантажень і надструмів, що виникають при КЗ;
  • електричної проводки, що опинилася під перенапруженнями в локальних електричних мережах.

Завдяки компактним габаритам і зручним кріпильним пристосуванням, що спрощують монтаж в електричному щитку, ці пристрої активно застосовуються в домашніх мережах, офісних і виробничих приміщеннях. Сучасні диференціальні автомати мають функції захисту, які є як у автоматичних вимикачів, так і в УЗО.

Сьогодні все частіше диференціальні автомати встановлюються для захисту електрообладнання і людей в однофазних мережах, так і в мережах з трифазним живленням. При цьому контакти дифавтомата захищені дугогасними камерами, тому здатні витримувати багаторазові комутації в діапазоні номінальних напруг, підтримуваних в однофазних і трифазних мережах.

Незважаючи на багатофункціональність даного електромеханічного пристрою, його не доцільно встановлювати в мережах зі старою електропроводкою. Справа в тому, що в разі витоку електричного струму, що має місце в мережах зі зношеною ізоляцією проводів, робота диференціального автомата, буде супроводжуватися частими захисними відключеннями. З тієї ж причини не рекомендується установка дифавтомата для захисту ліній з підключеними комп'ютерами.

Відмінність дифавтомата від УЗО

Всякий пристрій, призначений для захисного відключення, реагує тільки на наявність диференціальних струмів, а дифавтомат відсікає ще струми перевантажень і надструми при КЗ. У цьому головна відмінність цих захисних апаратів.

Візуально диференціальний автомат від УЗО важко відрізнити. У них однакові корпуси і навіть габарити не дуже відрізняються. Але ці пристрої можна відрізнити за іншими ознаками:

  • способу маркування за номінальним струмом;
  • по зображенню електричної схеми на корпусі електроприладу;
  • абревіатурної написи;
  • назві пристрою.

Як вибрати дифавтомат?

ПУЕ рекомендують встановлювати диференціальні автомати в тих мережах, які мають захисний нульовий провідник. Для однофазних мереж вибираємо двополюсний автомат, а для трифазних – з чотирма полюсами (інших не буває).

Звертаємо увагу на два основних параметри: величину номінальної електрики і показник струму витоку. Важливо, щоб номінальний струм відповідав розрахунковим значенням вашої захищається електричної групи. Для захисту від ураження електрикою слід вибирати пристрої з мінімальним показником по струму витоку. Вважається, що 30 мА – це верхня межа, яку не можна перевищувати.

Тип вбудованого УЗО враховують в залежності від того, які диференційні струми можуть бути в захисних пристроях – синусоїдальні або постійні.

Менш важливі параметри живлення електронних підсилювачів, наявність захисту від обриву нейтралі.

Питання та відповіді

Найпопулярніші бренди категорії диференціальні автомати: Legrand, Schneider Electric, ABB.