Вуличні світильники

Світильники для вуличного освітлення забезпечують комфорт і безпеку в темний час доби. Для того, щоб світлотехнічне обладнання працювало надійно і довго, його розробляють спеціально для роботи на вулиці.

Види світлодіодних вуличних світильників за призначенням

Ландшафтні світлодіодні вуличні світильники — такі освітлювальні установки невеликої потужності використовують у скверах і парках, на дитячих майданчиках, біля будинків, а також в інших місцях, де сильна яскравість не потрібно.

Архітектурні моделі — застосовуються для підсвічування житлових і промислових будівель, пам'яток, об'єктів культурної спадщини, цікавих дизайнерських композицій.

Рекламні світильники — світлодіодні вуличні світильники цієї групи встановлюють для підсвічування рекламних щитів. Найкраще для цього підходять прожектори з невеликою потужністю.

Магістральні світлодіодні вуличні світильники — основна сфера застосування магістральних вуличних світильників-організація освітлення на автомагістралях і тротуарах. Лампи випромінюють близьке до денного світло, яке не засліплює водіїв.

Спеціальні світильники для підсвічування фонтанів, басейнів і набережних — відрізняються максимальним ступенем вологозахисту і працюють при повному зануренні у воду.

Типи вуличних світильників

Стандартні світильники для вуличного освітлення бувають наступних типів:

  • ліхтарі/світильники на опорах;
  • стовпчики (болларди);
  • настінний;
  • стельовий;
  • підвісний;
  • вбудовувані (стеля, підлога, стіни, грунт).

Технічні вимоги до вуличних світильників

При виборі світлодіодних світильників необхідно звернути увагу на наступні характеристики обладнання.

Тип кривої сили світла (КСС). Для вуличного освітлення найкраще підходять світильники з косинусной і широкої КСС. Чим ширше світловий потік, тим краще. Охоплюється велика територія.

Наявність дистанційного керування. Ця функція важлива для власників котеджів і особняків, які бажають організувати систему освітлення прибудинкової території. Дистанційно можна вмикати і вимикати обладнання, а також змінювати яскравість і колір світіння.

Коефіцієнт передачі кольору (CRI). Це кількісна міра, що визначає здатність джерела світла вірно відображати кольори освітлюваних об'єктів. Чим вище CRI, тим краще.

Кут розбіжності світлового потоку. Він визначає межі, на яких сила світла в 2 рази нижче в порівнянні з максимальним значенням в центрі.

Можливість зміни інтенсивності світла. Її можна регулювати за допомогою диммеров. Оснащені ними моделі також мають додаткові функції. До них належать автоматичне відключення, плавне збільшення і зменшення яскравості світла, різні схеми затемнення і миготіння реагування на рух і т. д.

Захист. Пристрої повинні бути захищені від перепадів напруги і коротких замикань.

Габаритна яскравість. Вона повинна відповідати вимогам стандартів щодо освітленості конкретних об'єктів, територій і приміщень.

Світильники для вуличного освітлення повинні бути працездатні при різних температурах — в від'ємні взимку і влітку в спеку, при різних погодних умовах (дощ, сніг, туман). Це відбивається на маркуванні IP (пило/вологозахищеність). Цифрові значення для вуличних світильників від 44 (при установці під дах) і вище (IP 54, 65, 67) — в залежності від розміщення і виконуваних завдань. Якщо світильники використовуються в громадських просторах, то вони повинні бути міцні, витримувати удари, наприклад, футбольних уболівальників або проїжджаючу за ним снігоприбиральну техніку. І звичайно, ж з часом зберігати свій зовнішній вигляд, зберігати якість покриття і не покриватися іржею (якщо це не було передбачено виробником).

Світлодіодне вуличне освітлення

Отже, при організації вуличного освітлення важливо забезпечити світловий потік необхідної яскравості і потужності з мінімальним енергоспоживанням, простим доглядом і довгим терміном експлуатації. Оптимальним варіантом, що задовольняє базовим вимогам до вуличного освітлення, є світлодіодні світильники з високою ефективністю і економним споживанням електроенергії. Світлодіод демонструє відмінну продуктивність при перетворенні електроенергії в світло.

Ще одна причина високого ККД — спрямованість світлового потоку. При потребі в розсіяному освітленні в одному приладі використовують кілька різноспрямованих діодів з рефлекторами, що дозволяють рівномірно розподілити світло. До всіх безперечних переваг слід додати той факт, що, порівняно з люмінесцентними і газорозрядними лампами, світловий потік від діодних джерел повільніше деградує в процесі експлуатації, отже, його заявлені характеристики зберігаються.

В інтернет-магазині "МамаДекор" найширший вибір світильників для вуличного освітлення, виконаних в різноманітних стилю — від класики до модерну.