Лампи MR16

Лампи MR16 — це звична для нас назва ламп для точкових світильників з цоколем GU10 і GU5,3, у яких діаметр колби дорівнює 50мм. Прабатьками світлодіодних ламп MR-16 були галогенні рефлекторні лампи (Multifaceted Reflector), які з цоколем GU5.3 були розраховані на напругу 12В, а з цоколем GU10 — на 220В. З приходом LED технологій ці лампи стали розробляти тільки для напруги 220В.

Лампи MR16 зазвичай використовуються в місцях, де потрібен спрямований пучок світла з невисоким або середнім світловим потоком. Найбільшого поширення вони отримали в точкових, підвісних, настінних і вуличних світильниках. Часто ці лампи застосовуються для підсвічування вітрин в невеликих бутиках і шоурумах.

Цоколь ламп MR16

Лампи МР16 можуть застосовуватися з двома видами патронів:

  • З цоколем GU5.3;
  • З цоколем GU10.

Потужність і світловий потік ламп для точкових світильників

Сьогодні потужність LED ламп MR16 варіюється в діапазоні від 3 Вт до 7 Вт. Відповідно з однією лампою, в залежності від її потужності, можна отримати світловий потік від 250 до 700 Люмен.

Температура кольору

Як і інші види побутових ламп, світлодіодні лампочки MR16 можуть мати різні значення колірної температури. Але всі вони відносяться до однієї з трьох груп:

  • Теплий білий;
  • Нейтральний білий;
  • Холодний білий.

Іноді зустрічаються кольорові лампи MR16. Найчастіше вони бувають зеленого, червоного або синього кольорів.

Індекс передачі кольору лампочок MR16

Більшість лампочок для домашнього застосування мають індекс передачі кольору Ra> 80. Це означає що лампи будуть досить добре передавати колірні відтінки предметів в освітленому приміщенні. У приміщеннях з підвищеними вимогами до відображення кольору краще використовувати лампи з індексом передачі кольору Ra> 90. Це стосується магазинів одягу, галерей образотворчого мистецтва та інших приміщень з предметами, для яких колір — ключова характеристика.

Популярні бренди і виробники

Найбільш поширені бренди лампочок в Україні — Maxus, Philips, Osram і Feron. У кожного з них в асортименті є світлодіодні лампи MR16 з цоколем GU10 і GU5.3. Майже всі лампи мають ресурс близько 30-50 тисяч годин і гарантійний період 2-3 року, що забезпечує вам тривалий термін експлуатації і економію витрат на електроенергію.

Питання та відповіді

Найпопулярніші бренди категорії лампи mr16: Kanlux, Feron, Osram.