Електрика Legrand
Legrand — найбільший в світі виробник вимикачів і розеток. Компанія займає близько 20% світового ринку. Головний офіс Легранд знаходиться в французькому місті Лімож. Асортимент Legrand не обмежений тільки розетками та вимикачами. Компанія також є одним зі світових лідерів в системах прокладки кабелів і дуже швидко займає перші позиції в сфері технологій сталого розвитку та енергозбереження, управління освітленням і енергопостачання будівель.
Каталог товарів Legrand
Історія Legrand
1865
Витоки Легранд датуються 1865 роком. В цей час в французькому Ліможі була відкрита невелика майстерня, яка виробляла порцелянові вироби.
1904
Компанію Legrand придбав Фредерік Легран. Його прізвище пізніше стала брендом компанії.
1919
Легранд почав партнерське виробництво з ремісником Жаном Мондо, який володів невеликим цехом і з виробництва вимикачів з порцеляни і дерева. Трохи пізніше їх виробництво розширилося на більш широкий спектр електротехніки. Фарфор в той час був найкращим матеріалом для виготовлення ізоляторів.
1949
На заводі Legrand сталася пожежа. Після цього випадку компанія вирішила максимально сконцентруватися на виробництві електрофурнітури — в основному, на вимикачах і розетках. Але в наступні роки асортимент швидко розширився, захопивши електромонтажну групу товарів - власники запобіжників, автоматичні вимикачі, кабельні канали, аварійні світильники.
1966
Легранд відкриває перше представництво за межами Франції — в Бельгії.
1977
Легранд розвивається на південноамериканському ринку шляхом поглинання компанії Pial в Бразилії.
1984
Відкрито перше представництво в США.
1989
Рік ознаменувався великим придбанням. Legrand поглинув найбільшого італійського виробника електрообладнання — компанію Bticino.
1996
Придбання польської компанії Fael, колумбійської Luminex, індійської MDS і американської WattStopper.
1998
Legrand купує Ortronics — північноамериканського лідера серед виробників кабельних систем і передачі голосових даних.
2000
Купівля компанії Wiremold в США. Після цієї угоди розмір групи Legrand в штатах виріс в два рази. Також була придбана Horton Controls — компанія зі сфери управління освітленням з США.
2005
Купівля французькою компанією фірми ICM і брендів, які до неї входять KZ і Cablofil, які були світовими лідерами серед виробників кабельних лотків.
2006
Придбання електротехнічного підрозділу китайської компанії TCL та фірми Shidean — китайського виробника аудіо- та відеодомофонів. Також у французький концерн увійшла компанія Vantage Controls, що займається управлінням освітленням.
2007
Купівля австралійського виробника кабельно-провідникової продукції HPM. Придбання російського виробника силових вимикачів — заводу Контактор. Також французи купили мексиканську компанію Macse, американську UStec, TCL Wuxi з Китаю і Alpes Technologies.
2008
Купівля PW Industries з США, бразильської HDL, Estap з Туреччини і Electrak — британського виробника кабельних лотків.
2010
Legrand, Schneider Electric і італійський Scame створили альянс EV PLUG для розвитку єдиного в Європі стандарту для систем зарядки електромобілів. Поглинання турецького виробника джерел безперебійного живлення Inform, Indo Asian Switchgear в Індії і італійської компанії Meta System Energy.
Всього з 1950 року компанія Legrand зробила більше 120 покупок і поглинань, які дозволили їй стати одним з найбільших виробників електроустановочних виробів з більш ніж 150 тисяч найменувань продукції. Виробничі потужності Легранд розташовані в 70 країнах, а в 180 країнах компанія має офіційних дистриб'юторів.