Раковини

Раковина — найважливіший атрибут ванної кімнати. При виборі дуже важлива практична сторона питання, адже вона повинна бути довговічною, зручною для всіх членів сім'ї і не псуватися під дією різних хімічних засобів.

Види раковин для ванної кімнати

Залежно від способу їх монтажу раковини діляться на:

 • настінні раковини
 • накладні раковини-чаші
 • підлогові раковини
 • раковини під стільницю
 • раковини на дві чаші
 • раковини кутові
 • раковини врізні в стільницю
 • раковиною з тумбою

Матеріали для раковин:

 • кераміка
 • скло
 • метал
 • камінь
 • дерево

Раковина з кераміки

Кераміка — один з найпопулярніших матеріалів для раковин у ванній кімнаті. Як правило, керамічні раковини мають лаконічну форму і білосніжне колірне рішення, тому є ідеальним варіантом для ванної практично в будь-якому стилі.

Керамічна раковина може бути фарфоровою або фаянсовою – останній є більш пористим матеріалом, тому викличе більше клопоту по догляду.

Плюсами такої раковини є хороша стійкість до високих температур і несприйнятливість до будь-яким миючих засобів, так що можна не турбуватися, начищаючи раковину до блиску кожен день.

Мінусом є крихкість: якщо пошкодити верхній шар раковини, то вона може покритися дрібними тріщинами. Втім, при акуратному поводженні цього не відбудеться.

Раковина зі скла

Раковина зі скла завжди буде виглядати стильно і оригінально, крім того, вона гармонійно доповнить сучасний інтер'єр. Скляна раковина може бути повністю прозорою, мати матовий, "запітнілий", ефект і навіть додатково прикрашатися кольоровими вставками.

До плюсів можна віднести широке розмаїття дизайну, а також невелику вагу – це особливо важливо, якщо ви плануєте закріплювати раковину не на несучій стіні. Крім того, така раковина не боїться забруднень фарбувальними рідинами: сміливо мийте в ній стаканчики після дитячих експериментів з фарбами.

Мінусом є досить висока ціна, а також більш ретельний догляд, який вам доведеться виконувати. На скляній раковині будуть особливо помітні мильні розводи або вапняні відкладення – в разі, якщо вода з крана у вашій ванній не дуже ідеальна.Мінусом можна назвати сильний шумовий ефект, який створюється при ударі води об раковину. Якщо ви живете не один або ваші домочадці встають в різний час, водні процедури можуть стати справжнім випробуванням на міцність. Також можлива проблема погіршення зовнішнього вигляду раковини, особливо якщо ви оберете глянсову поверхню – на ній будуть помітні подряпини і навіть відбитки пальців.

Умивальник з каменю

Раковина може бути виконана з натурального або штучного каменю, останній, зрозуміло, бюджетніший, однак натуральний буде виглядати по-справжньому розкішно.

Плюси такої раковини дуже значні: штучний камінь невибагливий і простий у догляді, відрізняється легкістю монтажу і високою міцністю, а якщо все ж станеться неприємність, відреставрувати подібну раковину буде набагато простіше і дешевше. Важливим нюансом також є широка колірна палітра.

До мінусів можна віднести важку вагу і складність монтажу, а також дорогі послуги по ремонту та відновленню, якщо з вашою раковиною все ж що-небудь трапиться. Крім того, раковину з натурального каменю може дозволити собі далеко не кожен.Раковина зі штучного каменю є більш бюджетним варіантом, а також прекрасно підійде в тому випадку, якщо ви хочете раковину певного кольору.

Раковина з дерева

Дерево у ванній-досить рідкісний гість, оскільки даний матеріал складно віднести до довговічних або стійких до вологи. Зрозуміло, можна використовувати дорогі сорти деревини, наприклад, морений дуб, який навіть під водою відчуває себе відмінно.

Зазвичай раковини з дерева просто покривають захисним просоченням, але вони все одно вимагають більш ретельного догляду.До плюсів відносять легкість раковини, а також екологічність – дерев'яна раковина стане прекрасним рішенням для інтер'єру в екостилі або еклектиці. Крім того, таку раковину складно зламати або розбити.

Мінусами є постійний догляд, захист від цвілі і деформації, а також висока ціна.

Форма чаші умивальника

Залежно від форми чаші раковини поділяють:

 • округлі;
 • овальні;
 • квадратні;
 • прямокутні;
 • кутові;
 • напівкруглі.

При цьому самі раковини можуть містити від одного місця для миття рук (така раковина називається одинарною) до декількох місць, обладнаних для вмивання (наприклад, подвійна раковина або навіть потрійна раковина). Кожне з місць може бути однаковим за розміром з сусіднім (такі раковини називаються симетричними), а може відрізнятися від своїх сусідів (такі раковини називаються асиметричними). Розташовуватися такі місця для вмивання можуть, як в одній горизонтальній площині, так і в різних площинах (драбинкою). Крім місць для вмивання в таких сантехнічних приладах може бути передбачена і пральна раковина, в якій немає звичного для всіх зливу, а одна з її стінок має ребристу поверхню.

Питання та відповіді

Найпопулярніші бренди категорії раковини: Laufen, Villeroy & Boch, Duravit.

Топ-5 найпопулярніших товарів в категорії раковини:

Laufen H8189630001041 Pro S

Laufen H8129640001091 Pro

Laufen H8129620001091 Pro B

Duravit 7065000082 D-Code

Kolo M21510000 Life!