Змішувачі для ванни

Конструкція і види змішувачів для ванни

Незважаючи на відмінності між конкретними моделями, всі крани мають загальні конструктивні елементи:

 • металевий корпус з двома вхідними патрубками для підключення до холодного і гарячого водопостачання;
 • виливи та душову лійку на гнучкій підводці;
 • запірно-регулюючий елемент, за допомогою якого здійснюється зміна тиску і температури водяного струменя або його повне перекриття.

Основним критерієм класифікації кранів є кількість і конструкція їх запірно-регулюючих елементів. За цією ознакою вони поділяються на:

Двохвентильні. Класичні моделі, в яких подача гарячої та холодної води здійснюється незалежно за допомогою двох кран-букс, сполучених з поворотними ручками-вентилями. Перевагами таких кранів є точність настройки температури і напору водяного струменя, порівняльна простота монтажу і ремонту. Однак управляти ними не дуже зручно – доводиться окремо обертати рукоятки.

Одноважільні. У кранах цього типу регулюючим елементом є керамічний картридж, що приводиться в дію одним поворотним важелем. Перевага такої конструкції полягає в простоті управління – ручку можна повернути одним рухом руки. Однак по точності налаштування температури і напору одноважільні моделі дещо поступаються двовентильним.

Крани-термостати. Набирає популярність різновид змішувачів, в яких встановлено терморегулюючий елемент, що підтримує задану температуру води, а також картридж для регулювання напору струменя. Завдяки цьому користувач захищений від опіків і теплових перепадів, а витрата води здійснюється більш економічно.

Електронний. У даних моделях управління температурою і напором води здійснюється за допомогою електронного модуля. По суті, це той же змішувач з термостатом, однак його функціональність розширена за рахунок, наприклад, безконтактної схеми управління, для чого в конструкції передбачений інфрачервоний датчик, що спрацьовує при піднесенні рук під вилив. Переваги таких пристроїв в їх зручності, однак при поломці без професійного ремонту або заміни не обійтися.

Ще одним критерієм, за яким поділяються змішувачі, є схема їх монтажу. В залежності від неї крани встановлюються:

 • на стіну – в цьому випадку вихідні патрубки змішувача безпосередньо або через ексцентрики з'єднуються з трубами гарячого і холодного водопостачання, що і забезпечує їх стійке положення;
 • на підлогу – корпус змішувача консольно встановлюється на підлогу;
 • на сантехніку – при цій схемі корпус крана встановлюється в заздалегідь пророблене в ванні отвір і фіксується в ньому за допомогою притискної шайби або шпильки із гайкою.

Матеріали

Матеріалів для виробництва змішувачів існує дуже багато. Але найпоширенішим вважається латунь. Дуже часто використовується комбінована основа – наприклад, латунь з нікелевим покриттям, хромований або емальований змішувач. Головне достоїнство латуні – довговічність і міцність, а недолік – досить велика маса. Латунні крани вибирають з трьох причин:

 • вони стійкі до корозії;
 • це екологічно чистий матеріал;
 • латунні змішувачі відносяться до виробів підвищеної міцності.

Кращі виробники сантехніки використовують мінімальну кількість міді і цинку. Це означає, що у вашій воді не буде небажаних домішок. При цьому латунні вироби не можна назвати дуже дорогими – це практично ідеальне поєднання безпеки і доступності. Для тих, хто любить унікальні речі, існує сантехніка елітного класу. Це змішувачі, прикрашені деталями з бронзи, а також хромовані вироби з ефектом «зістарювання» (зазвичай стилізовані під епоху античності).

Дизайн

Вдало обраний кран може стати не просто довговічним сантехнічним елементом, але і повноцінним декором. Є моделі, стилізовані під хай-тек, ретро або прикрашені металевими вставками. Тому до вибору дизайну потрібно підходити з розумом – важливо, щоб змішувач органічно вписувався в інтер'єр. Більшість європейських компаній випускають змішувачі трьох типів:

 • під старовину;
 • сучасні;
 • в класичному стилі.

Наприклад, якщо у вашій ванній переважає сувора геометрія, велика кількість скла і глянцю, то краще всього виглядатиме сантехніка в дусі модернізму (тобто, чітка форма і сяючий матеріал).

Найбільшою різноманітністю відрізняються Змішувачі Для ванної. Класичними вважаються округлені моделі з однією ручкою. Стиль ретро має на увазі вигнуту форму крана з двома круглими ручками. Часи сріблястих змішувачів відійшли на другий план. Зараз є сині, білі, сірі, чорні, позолочені, матові крани та обладнання з сатиновим блиском.

Питання та відповіді

Найпопулярніші бренди категорії змішувачі для ванни: Grohe, Hansgrohe, Emmevi.

Топ-5 найпопулярніших товарів в категорії змішувачі для ванни:

Hansgrohe 13183000 ShowerTablet Select 700

Grohe 23318A00 Grandera

Grohe 32783000 Euroeco Special Relaunch

Hansgrohe 13201000 Ecostat 1001 CL

Grohe 23491A01 Essence New